Видин. Пратка хероин вкара мъж в затвора за 4 години. Решението бе постановено от окръжния съд във Видин след сключено споразумение между подсъдимия С.К. и прокуратурата.
На 27 май т.г. мъжът беше спипан с дрогата при опит да я прекара през „Дунав мост 2“ за Румъния. Хероинът беше намерен от униформените в специално изграден тайник в предната броня на моторно превозно средство. От материалите по делото стана ясно, че точното тегло на дрогата е било 2136 г. на стойност 192 262 лв.
Освен наказанието от 4 години лишаване от свобода, което бе постановено при първоначален общ режим, съдът наказа подсъдимия и с глоба в размер на 100 000 лв. Магистратите са категорични, че наркотикът е пренасян с цел разпространение.
Коментари