В кошмар вече седмици наред живеят видинчани. Улиците са разкопани, хората са принудени да газят в прах и кал, а най-лошото е, че никой не знае докога ще продължи това положение.
Различни слухове се носят за това, че парите са свършили и всичко ще остане така, както е в момента- разкопано и занемарено. Още в началото на месеца, живеещите на улица “Екзарх Йосиф”, от кръговото движение на блок “Кокиче” до парк “Нора Пизанти”, се обединиха и организираха протестна подписка за справяне с положението.
Проектът, по който се прокарват нови водопроводи и канализация и който е от изключително значение за Видин, трябва да приключи до 1 октомври.
Инж. Пламен Симов, ръководител на проекта информира:
“Продължава работата по водния цикъл на Видин. Възстановяват се бригадите по места. Заснети са с видеокамера извършените до момента дейности и се преглеждат от главния инженер. Предстои заустването към главния колектор. Ще започне и преасфалтирането на улиците, като в проекта е предвидено 60% от улиците, разкопани заради водния цикъл да бъдат преасфалтирани изцяло.”
Ръководителят на проекта за водния цикъл на Видин, и временно изпълняващия длъжността кмет на Общината Добромир Дилов дадоха и някои разяснения по най-важния и най-болезнен въпрос в момента – случващото се по споменатия мащабен проект, разкопаните улици, затрудненото движение, недоволствата на гражданите, сроковете, перспективите.
“Водният цикъл се изпълнява с пари от Европейския съюз, а не с пари на Общината. Община Видин не е в просрочени задължения към фирмата- изпълнител. Ремонтните дейности са още в срок. Имаше известни причини да бъде поискано удължаване на сроковете. По предварителни разговори в най- кратък срок трябва да започне преасфалтиране на улиците на града.” – заяви Добромир Дилов.
Всички се надяват, че все някога и този европейски проект “воден цикъл” ще има край. Колкото по-скоро – толкова по- добре. Докато приключи обаче, нека видинчани реагират за всичко по водния цикъл – за нарушено водоподаване, възстановяване на инфраструктура и градинки……..
Коментари